Штори на підкладці


Підкладка завіси грає важливу роль: по-перше, захищає шовкові, лляні та інші тканини від вигорання на сонці та іншого зовнішнього впливу, через який штора може вицвісти і злиняти, по-друге, надає завісою об'ємність, по-третє, допомагає усунути протяги.

Портьєрних і підкладкову тканини бажано купувати одночасно, щоб переконатися, що обидві тканини можна порівняти по вазі і умов прання. Слід продумати, чи створить підкладка необхідний захист для тканини, і якщо фіранку все-таки необхідно ще й ущільнити, купити потрібну кількість матеріалу прокладки.

Як правило, в якості підкладки використовуються бавовняний і теплий сатин, міліум і затемняють матеріал.

Бавовняний сатин - сама практична підкладкова тканина, яка буває різноманітних кольорів і відтінків. Його ширина коливається від 122 до 138 см.

Теплий сатин схожий на звичайний, але має особливе покриття, яке надає йому ізоляційні властивості. Це сумішева тканина, яка включає до свого складу бавовна і синтетичні волокна.

Міліум - це бавовняний сатин з сріблястою поверхнею. Матеріал потрібно пришивати сріблястою стороною всередину, щоб він відображав тепло назад у кімнату, запобігаючи його втрату в холодну пору року. У спекотний літній день запнуті занавіски з такою підкладкою допоможуть зберегти в кімнаті прохолоду.

Затемнююча підкладка представляє собою товсту щільну тканину, яка зазвичай буває бежевого кольору. Вона не тільки зберігає в кімнаті тепло, але й не пропускає світло, а крім того, приглушує доноситься з вулиці шум.

Для звичайної підкладки краще вибрати тканину нейтрального кольору. Окрасою стають кольорові підкладки, які можна підібрати по тону до основної тканини штор. Для ошатного декору потрібно вибирати підкладкову тканину, доповнюючу за кольором основну тканину. Така підкладка буде добре виглядати як зовні, так і зсередини. У цьому випадку краще звернутися за допомогою до фахівця з підбору тканин.

Підкладкова тканина відносно недорога, і тому рекомендується купувати завжди найкращу підкладку. Якщо порівняти кілька різних тканин котрі відрізняються одне від одного якістю, можна відразу ж побачити різницю в товщині ниток і щільності їх переплетення і зрозуміти, що економія на якості підкладки оманлива.

Дуже важливо, щоб обрана підкладкова тканину могла витримувати яскраве сонячне світло і підвищену вологість.

Якщо портьєрна і підкладкова тканини вимагають різного відходу, краще не ризикувати і зробити хімічну чистку. Справа в тому, що тканини можуть дати різну усадку, через що фіранка деформується і відновити її первісну форму буде складно. Підкладку доведеться відпорювати, тобто шити фіранки заново.

Підкладку можна пришити до портьєрної тканини або зробити знімною. Пришита підкладка зшивається з основною тканиною і шиється досить просто. Однак, є і важливий недолік - при пранні таку підкладку неможливо зняти, що ускладнює догляд за шторою.

Для пошиття штор на підкладці потрібно однакову кількість основної і підкладкової тканини, причому при використанні однотонної підкладки не потрібно залишати припуск на підбір малюнка.

Інші матеріали по темі дизайн інтер’єрів, ви можете прочитати у відповідному розділі безкоштовного каталога статей svitki.net.