Ламбрекени на жорсткій основі


Ламбрекени на жорсткій основі також називаються парадними. Такі ламбрекени на відміну від звичайних м'яких виготовляються з тканини, укріпленої клейовим полотном або важкою прокладкою, яка й надає їй необхідну жорсткість.

Парадні ламбрекени не тільки пожвавлюють інтер'єр кімнати, красиво завершуючи віконне оздоблення, а й приховують карниз штори, так що його декоративні особливості стають не важливі.

Парадні ламбрекени на жорсткій основі можна зробити прямокутними або надати їм саму хитромудру форму з фігурним нижнім краєм.

Іноді сама матерія, з якої зшиті фіранки, диктує, якої форми повинен бути нижній край ламбрекену. Наприклад, фігурний ламбрекен з м'яко вигнутими фестонами навряд чи буде поєднуватися з фіранками в смужку, у клітку або з чітким геометричним візерунком. У даному випадку нижній край ламбрекену доцільно прикрасити прямими зубчиками або зигзагом.

Присутність на тканині фіранок квіткового орнаменту дозволяє використовувати для оформлення нижнього краю ламбрекену всілякі вигини і фестони, які теж можуть бути різними. Фестони, схожі на хвилі, створюють ефект м'якості за рахунок плавної лінії.

Неповторне прикраса вийде, якщо вирізати край ламбрекену по контуру малюнка використовується для його виготовлення тканини.

Для виготовлення ламбрекенів на жорсткій основі можна застосовувати багато тканини, які використовуються для пошиття фіранок, за винятком тонких легких тканин типу вуалі і шифону, а також мережива.

Ламбрекени, виконані з бавовни, льону, парчі і навіть з шовку, стають додатковою прикрасою інтер'єру. Для їх виготовлення можна застосовувати ту ж тканину, з якої зшиті фіранки, або тексту з контрастним візерунком. У тому випадку, якщо використовується тканина з малюнком, необхідно робити припуски для того, щоб по центру ламбрекену розташовувалися цілі рапорти або мотиви візерунка.

При викроювання полотнища для ламбрекену на широке вікно, як правило, доводиться зшивати кілька відрізів тканини. Вставки при цьому, так само як і при шитті завіс, доцільно розташовувати по краях, оскільки на рівно закріпленій тканині вони будуть добре видні. До оформлення нижнього краю слід приступати тільки тоді, коли полотнище ламбрекену повністю готове. Рекомендується уникати зшивання клейової основи, оскільки при цьому утворюється грубий непривабливий рубець.
Інші матеріали по темі дизайн інтер’єрів, ви можете прочитати у відповідному розділі безкоштовного каталога статей svitki.net.