Одяг для вікон


Ніхто не стане сперечатися, що штори, фіранки, портьєри та інший одяг для вікон - унікальна деталь інтер'єру, здатна в корені змінити ваш погляд на свій будинок або квартиру, майже нічого в ньому не змінюючи. У сучасний інтер'єр вони додають теплоти і затишку, старовинний стиль роблять сучасніше і молодше, скрашують недоліки планування.

Вікно не просто доповнює інтер'єр кімнати, воно легко може стати головною родзинкою кімнати, приховати недоліки і підкреслити достоїнства.

Шторы і драпірування привносять новий колорит у житло: з їх допомогою можна дуже маленькі вікна зробити зорово більше і привабливіше. Помінявши фіранки, можна створювати відчуття того часу року, яке ви найбільше любите, і т. д.

Від того, як оформлене вікно, залежить, наприклад, освітленість кімнати. Якщо вам не пощастило: за вікном непривабливий вигляд, у ваших силах зовсім приховати його за допомогою жалюзи. Якщо вікно красивою незвичайної форми, зовсім необов'язково повністю приховувати його портьєрами, достатньо лише ніжної напівпрозорої фіранки.

Як правильно підійти до питання створення єдиного красивого інтер'єру вікон?

Деякі люди вважають, що колір, фактура і малюнок тканини фіранок або штор повинні відповідати стилю і колірній гамі меблів, гармонійно вписуючись в інтер'єр. Інші вважають, що оформлення інтер'єра треба починати з вікон, а все інше логічно вишикується потім.

І все-таки досвідчені майстри-дизайнери вважають, що згадувати про декорування тканинами вікон тоді, коли опоряджувальні роботи або ремонт будинку вже завершені, неправильно. Краще, коли портьєри, штори, фіранки - частина єдиного проекту квартири. Тому оформлення вікна не можна здійснювати без прив'язки до інших деталей інтер'єру.

Розмова про штори нескінченний, як нескінченно наше бажання щось постійно змінювати у своєму житті. Адже це так складно - зупинитися на чомусь одному.

Відповідно до словника Даля: гардини означають фіранки, а портьєри - двірниці, тобто фіранки для дверей. Ті й інші мають французьке походження. А ось штори, або правильніше старі, мають рідні корені і вдають із себе пряму і гладку підйомну віконну завісу. Такими, виявляється, були попередниці різноманітних сучасних віконних драпіровок.

Інші матеріали по темі дизайн інтер’єрів, ви можете прочитати у відповідному розділі безкоштовного каталога статей svitki.net.