Група Добошанки


Група вершин розташована на ділянці, обмеженій з заходу - долиною р.Бистриця Надвірнянська (Чорна), зі сходу - долиною її правої притоки Зелениці, з півдня - долинами потоків Довжинець та Зубринка (верхня течія Зелениці), на схід від с.Бистриця (Рафайлова), на південь від с.Зелена та його присілка - Черник. Основний хребет цієї групи має загальнокарпатський напрям: з північного заходу на південний схід. Протяжність лінії хребта від г.Скалки Верхні до г.Добошанка - 9 км. Вершини - покриті значними розсипами каміння. Хребти групи - порослі жерепом. Вигідними місцями для ночівель на хребті є полонини Нижня і Верхня - на південно-східних схидах Добошанки, полонина Поленська (Надія Поленська). Стежка по хребту часом губиться серед цекотів.

Основна лінія хребта цієї групи фіксується наступними (напрям з заходу на схід) верхами і полонинами:
г.Скалки Верхні 1596,8 - пол.Поленська 1617 - г.Поленський 1693 - г.Пікун 1657 - 1736 -Добошанка 1754,6.

Схили Добошанки спадають в долину р.Зубринки. Від Скалок Верхніх хребет через Скалки Нижні 1300 спадає в північно-західному напрямку в долину р.Бистриця Надвірнянська.
Від Поленського на північний схід відходить відріг, який через Козі Горган 1616 (з урочищем Садки на південних схилах), Козю 1420 спадає на північ до устя потоку Черник в Зеленицю.

Від полонини Надія Поленська на північ відходить відріг, який спадає до устя Зелениці в Бистрицю Надвірнянську.

Від Добошанки на північний схід відходить відріг, який через г.Товста 1399,6 спадає до устя потоку Ситного в Зеленицю.

Від г.Пікун на південний захід через г.Стеришорка 1569 відріг спускається в долину потоку Довжинець.